O NÁS

V roce 2010, Jacob Mollenbach a Steen Laursen přišli s odvážným nápadem:

Chtěli vyvinout domácí test, který by dokázal spolehlivě vyhodnotit mužskou plodnost (kvalitu spermií). Tomuto nápadu předcházela 15letá práce v oblasti neplodnosti (IVF) - Steem jako výzkumník a později jako spolumajitel kliniky reprodukční medicíny a Jacob jako R&D manažer. Steen a Jacob přišli na tři důležité postřehy:

 1. Většina mužů jen velmi neochotně navštíví nemocnici nebo kliniku zaměřenou na plodnost, aby si otestovali kvalitu spermií. Muži se cítí trapně a zahanbeně (také proto, že vzorek spermií musí většinou odebrat na klinice).
 2. Současné domácí testy nedávají spolehlivou odpověď na otázku mužské plodnosti, protože měří pouze celkové množství spermií, ale ne počet spermií, které jsou pohyblivé, což je hlavní faktor, který ukazuje šanci na oplodnění ženy.
 3. Jacob a Steem dostali inovativní nápad měřit počet spermií, které jsou schopné pohybovat se a vyrobit tak spolehlivý test mužské plodnosti.

  V roce 2011 byla oficiálně založena společnost MotilityCount ApS, jako dánská společnost s ručením omezeným, a podnikatel Nicolaj H Nielsen se připojil k týmu. Ve stejném roce společnost získala investory ve formě SEED kapitálu (největší dánsky fond rizikového kapitálu) a produkt vyhrál 1. cenu za inovaci v roce 2011 na Hi11 veletrhu. V říjnu 2013 se MotilityCount dostala do semifinále Evropského podnikového summitu HealthTech, po kterém následovala účast ve finále v prosinci 2013. 

  Manažerský tým

  Jacob Møllenbach, Co-founder 
  Jacob má magisterský titul MSc ze zemědělské univerzity, má rozsáhlé zkušenosti v in vitro oplodnění (IVF) jako produktový manažer a R&D manažer v K-Systems (dodavatel IVF zařízení).

  Mogens C. Thomsen, CEO
  Mogens má magisterský titul MBA, který získal na Edinburgh Business School, Heriot-Watt University UK a diplom z Copenhagen Business School obor obchod a ekonomika. Mogens přináší rozsáhlé mezinárodní zkušenosti v oblasti spotřebního průmyslu.

  Steen Laursen, CSO 
  Steen má doktorský titul PhD v medicíně a magisterský titul MSc v buněčné biologii. Kromě toho má více než 10 let praxe v oblasti IVF výzkumu v předních výzkumných centrech. Steen je také spolumajitel reprodukčního centra.

  Nicolaj H. Nielsen, CFO 
  Nicolaj má magisterské tituly MBA a MSc v marketingu, a také více než 10 let praxe s komercializací nových technologií. Nicolaj je také spoluzakladatel biotechnologických a IT společností.